Ako ste odnedavno vegan, onda je vaša potreba za ishranom, verovatno drugačija u odnosu na nekoga ko se duže hrani zdravije (posebno ako je na sirovoj ishrani).
Vegani početnici uglavnom, biraju hranu koja je slična hrani koju su do tada jeli. To znači da im je važno da bude sličnog ukusa i da posle nje osete da im je pun želudac, te rado biraju pečena i pržena jela ili „teže“ obroke odnosno, namirnice koje se duže vare.
Poznati osećaj „punog stomaka“ daju i obroci u kojima su kombinovane masti, testa ili hleb (ugljeni hidrati) s mahunarkama i pečurkama (proteini). Dobra kombinacija namirnica za svaki dan je veoma važna za sve koji žele zdravo da se hrane, bez obzira na vrstu ishrane i ona treba da sadrži: ugljene hidrate, proteine i masti. Prevedeno u „jelovnik“ to znači da bi, svakodnevni obroci trebalo da sadrže što više svežeg voća i povrća, orašaste plodove, semenke, pečurke, mahunarke, krompir, pirinač, kinou….Pošto veganska jela mogu da budu i pržena i masna, uz mnogo belog brašna i testa, zasićenih masti proizvodi iz pekare i čipseve – može sa zaključiti da ni veganstvo, samo po sebi, ne mora da bude uvek najzdravija ishrana. No, svakako je bolji izbor u odnosu na ishranu „svaštojeda“ (čak i sama reč zvuči tako da teško može asocirati na zdravlje, zar ne?).